Zaproszenie na zawody

05.03.2016

Dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii i Prezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”

ZAPRASZAJĄ
do udziału w Zawodach Sportowo-Obronnych

17 marca 2016 roku w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Żagań – obozowisko Trzebień rozegrane zostaną Zawody Sportowo-Obronne o puchar Dowódcy 23 Śląskiego Pułku Artylerii i Prezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commado” dla uczniów klas mundurowych.

Zawody rozegrane zostaną na dystansie 6 kilometrów na terenie poligonowym z pokonywaniem szeregu zadań na ocenę, w możliwie najkrótszym czasie.
Wśród konkurencji pokonywanych w czasie marszobiegu zaplanowano:
– przenoszenie trzech skrzynek z amunicją (o wadze 25km każda) na odcinku 50 metrów,
– udzielanie pierwszej pomocy i ewakuacja dwóch rannych z drużyny do oddalonego o 30m punktu medycznego
– strzelenie z broni długiej pneumatycznej przez 5 zawodników z drużyny (postawa stojąc lub klęcząc bez podpórki, przyrządy okryte, figura bojowa 23p, odległość 25m, liczba naboi 5szt., bez strzałów próbnych) – jest to strzelanie po wysiłku
– rzut granatem szkolnym (F1) na odległość. To zadanie wykonuje trzech zawodników z drużyny (liczy się suma odległości trzech rzutów oddanych przez zawodników tak samo jak w strzelaniu) liczy się suma uzyskanych punktów przez pięciu strzelających.
– przepychaniu uszkodzonego pojazdu typu HONKER lub UAZ przez drużynę na odległość 40m.
Zwycięża drużyna, która osiągnie największą liczbę punktów na poszczególnych elementach marszobiegu i uzyska najlepszy czas. Liczy się czas ostatniego zawodnika. Marszobiegu może nie ukończyć 2 zawodników.
15 osobowe drużyny muszą stawić się 17 marca 2016 roku do godz. 8.45 w OSPWL na obozowisku Trzebień. Umundurowanie polowe. Ważne! Drużyna musi składać się zarówno z chłopców jak i dziewcząt (drużyny mieszane). Warunkiem zakwalifikowania jest udział minimum 5 dziewcząt w drużynie.

 

Termin zgłoszenia: do 12 marca 2016 roku do godz. 12.00 email: 62kscommando@wp.pl.
(tel. 500084348).
O zakwalifikowaniu do zawodów decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość drużyn ograniczona.
Drużyny muszą spełnić wszystkie wymagania przewidziane w zawodach sportowo-obronnych (ubezpieczeniu uczestników, itd.).

 

Serdecznie zapraszamy.

Współpraca