Zajęcia edukacyjne w ZST Zbąszynek

25.05.2017

 

W  maju br. w Zbąszynku razem z instruktorami z Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej “Baryt” oraz instruktorem od walki wręcz i surivalu braliśmy udział wspólnie z uczniami klasy o profilu pożarniczo – wojskowym Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku i uczniami Gimnazjum w zajęciach edukacyjnych.

Bezpośrednie spotkania z młodzieżą, prelekcje i pokazy wyposażenia wojskowego stanowią jedną z wielu form działalności naszego Stowarzyszenia na rzecz umacniania obronności państwa, wsparcia edukacji uczniów klas wojskowych, wychowania patriotycznego, a także kształtowania wizerunku polskiego żołnierza. Podczas prelekcji można zapoznać się z wyposażeniem i uzbrojeniem jednostek specjalnych oraz zadać szczegółowe pytania naszym instruktorom dotyczącym ich doświadczeń z jednostek liniowych.

Pierwszego dnia odbyły się  zawody strzeleckie na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Rogozińcu oraz zajęcia z surivalu ,terenoznastwa i udzielania pierwszej pomocy.  Drugiego dnia na obiektach sportowych w Zbąszynku odbył się pokaz sztuk walki i samoobrony oraz nauka rzucania nożem szturmowym.

Cykl spotkań z członkami naszego  Stowarzyszenia, instruktorami z “Barytu”,walki wręcz i surivalu  był  uzupełnieniem i uatrakcyjnieniem programu nauczania  w klasie o profilu wojskowym ZST  oraz miał na celu zachęcić absolwentów Gimnazjum do skorzystania z szerokiej oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku.

 

ZDJĘCIA 

Współpraca