Wojskowi po „Ślubowaniu”

20.12.2018

Tradycją naszej Szkoły jest ceremoniał ślubowania pierwszego rocznika oddziałów wojskowych. Organizując je 29 listopada- nawiązujemy do chlubnych tradycji dziejów oręża polskiego – spisku podchorążych i wybuchu Powstania Listopadowego w Królestwie Polskim przeciwko zaborcom. W rocznice tych wydarzeń, od dawna odbywały się przysięgi podchorążych i kadetów szkół wojskowych.

Wzorując się na znamienitej tradycji Wojska Polskiego, dnia 29 listopada w auli naszej Szkoły odbyło się uroczyste zaprzysiężenie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu zgorzeleckiego, służb mundurowych, związków kombatanckich oraz rodzice uczniów. Po wstępnych przemowach nadszedł czas na ślubowanie klasy. Po akcie ślubowania, zebrani na uroczystości, mieli okazję wysłuchać wiązanki pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej Szkoły. Swój talent artystyczno-wokalny zaprezentowały: Adrianna Furmaniak, Wiktoria Kochanowska, Katarzyna Kędzierska i Oliwia Lulkiewicz przy wsparciu koleżanek i kolegów z klasy I w.

Ceremonia ślubowania uczniów była okazją do podziękowania Dyrekcji Szkoły dla pana Arkadiusza Korby i uhonorowanie „Złotą tarczą klas wojskowych.” za kilkuletnie wspieranie szkoleń specjalistyczno-wojskowych klas mundurowych.

Po oficjalnej ceremonii na uczniów czekała „góra” słodkich wypieków, które na uroczystość zapewnili rodzice. Wszystkim zaprzysiężonym uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów i zadowolenia z wybranego kierunku kształcenia a szczególnie dotrzymania obietnic zawartych w akcie ślubowania.

 

ZDJĘCIA

Współpraca