Uhonorowano zasłużonych Dolnoślązaków

18.10.2016

Uroczysta XXVI sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z okazji VII Święta Województwa Dolnośląskiego, odbyła się 15 października 2016 roku w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W czasie tej sesji nagrodę za szczególne osiągnięcia dla regionu od Marszałka Dolnego Śląska Cezarego Przybylskiego otrzymał Bogdan Fiałkowski wiceprezes Stowarzyszenia Commando.

– Ta nagroda, to nagroda dla wszystkich byłych żołnierzy Commando, którzy jako wolontariusze pracują na rzecz naszego Stowarzyszenia – mówi w rozmowie Bolec.Info Bogdan Fiałkowski. – Ja tylko ich reprezentuję, jestem im wdzięczny za współpracę. Stanowimy jeden zespół i to jest najważniejsze. Staramy się robić to co najlepiej potrafimy, cieszymy się, że nas zauważono – dodaje.

Poniżej prezentujemy niektóre dokonania Bogdana Fiałkowskiego.

Żołnierz zawodowy, posiadający uprawnienia instruktorskie z jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Za długoletnią służbę wojskową  odznaczony medalami resortowymi: Srebrnym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, a także Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju. Inicjator założenia Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando.

Pomysłodawca i organizator zawodów o zasięgu ogólnopolskim takich jak: Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo Obronne dla Klas Mundurowych, Ogólnopolskie Mistrzostwa Sportowo- Obronne dla Narodowych Sił Rezerwowych, Techniczno Obronne Manewry z Rozszerzonym Prawem Humanitarnym, a także zawodów o zasięgu międzynarodowym – Centralny Zlot Klas Mundurowych Żagań. Ponadto organizuje zawody propagujące zdrowy tryb życia: Bieg i Turniej strzelecki „Dla Wyklętych 1963”, Cross Commando o statuetkę „Brunatnego Niedźwiedzia” , Turniej Strzelecki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando ma podpisane umowy o współpracy partnerskiej z 18 szkołami ponadgimnazialnymi prowadzącymi klasy mundurowe, aktywnie współpracuje także z jednostkami i instytucjami wojskowymi.  Organizuje okolicznościowe pikniki oraz festyny: Piknik sportowo-obronny z okazji Dnia Dziecka, Festyn militarny „Wojsko w naszym mieście” z okazji Święta Wojska Polskiego, Piknik artyleryjski w ramach obchodów święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Na rzecz osób niepełnosprawnych co roku organizuje festyn mikołajkowy z grami i zabawami militarnymi, połączony z wręczaniem paczek żywnościowych. Stowarzyszenie uczestniczy w  programie „Bezpieczny Dolnoślązak”, Od paru lat jest w czołówce stowarzyszeń, które za swoja działalność wyróżniane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej specjalnym podziękowaniem za „Za wybitne zaangażowanie w działalność na rzecz umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej”.  

Za dotychczasową działalność na odcinku cywilnym Bogdan Fiałkowski otrzymał od najwyższych władz państwowych i ministerialnych takie odznaczenia i medale jak Złoty Krzyż Zasługi,  Krzyż za Zasługi Dla Związku Inwalidów Wojennych RP, Medal za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Odznakę Honorową Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego, a także Odznakę Zasłużony Żołnierz RP.

Doceniony został także przez władze samorządowe, otrzymując Tytuł Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego w kategorii Wolontariusz Dorosły, Nagrodę i Statuetkę za Promocję Miasta Bolesławiec, a także Srebrną Odznakę Honorową Zasłużony Dla Województwa Dolnośląskiego.

(Kazimierz Marczewski/UM)

LINK 1 

LINK 2 

LINK 3 

 

58023db521ddf_o_resize 58023dc019e0a_o_resize 58023dd7c7780_o_resize

(fot. UM)  

Współpraca