Szkolenie klasy wojskowej ze Zgorzelca

28.10.2018

W dniach 10-11 października, uczniowie klasy I w Zespołu Szkól Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca uczestniczyli w wyjazdowym szkoleniu ogólno-wojskowym. Dwudniowe ćwiczenia terenowe zaczynają wpisywać się w program szkolenia klas pierwszych oddziałów wojskowych. Udział w nich pozwala uczniom zweryfikować w praktyce zagadnienia nauczane w szkole, sprawdzić swoje słabości i uczyć się je pokonywać, a przede wszystkim ugruntować w przekonaniu, że zainteresowanie żołnierską profesją jest kierunkiem w którym chcą dalej się rozwijać. Otoczenie schroniska młodzieżowego w miejscowości Łupki k/Wlenia i tym razem stworzyło znakomite warunki do przeprowadzenia szkolenia. W ramach szkolenia instruktorzy PW uczyli pasjonatów zawodu żołnierza, budowy karabinka wykonywania rzutu granatem, elementów taktyki oraz ratownictwa medycznego, strzelania z broni pneumatycznej, elementy survivalu szkolenie i walki wręcz. Uzupełnieniem szkolenia były zajęcia z musztry plutonu i drużyny.

W trakcie pobytu uczniowie doskonalili umiejętności orientowania się w terenie bez mapy.

Duże brawa należą się instruktorom, którzy zadbali o różnorodność zagadnień szkoleniowych. W tym roku w szkoleniu wspomagali nas instruktorzy szkolenia wojskowego- m.in. nasi absolwenci oraz sprawdzeni instruktorzy, fachowcy w zakresie musztry jak i technik walki stosowanych przez wojska powietrzno-desantowe, koledzy . Arkadiusz Korba i Marek Kośka.

Elementem integrującym zespół klasowy, było wspólne przygotowanie posiłków w schronisku oraz poczęstunek przygotowany przez kol. Arka w trakcie zajęć terenowych.

Zdjęcia i tekst K. Rotusz

 

Współpraca