Spotkanie integracyjne poszkodowanych w misjach

15.08.2014

7 sierpnia br. poszkodowani i ranni w misjach poza granicami kraju
z 10 Brygady Kawalerii Pancernej i 23 Pułku Artylerii wzięli udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”.
Miejscem tegorocznego spotkania był Zamek Grodziec, stanowiący jedną z największych atrakcji na Pogórzu Kaczawskim. Spotkanie zainaugurował organizator Wiceprezes Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej st. chor. sztab. rez. Bogdan Fiałkowski, a po nim u podnóża zamku uczestników powitali: zastępca dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej pułkownik Dariusz Nawrocki oraz dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii pułkownik Andrzej Lorenc. Następnie Kasztelan Zamku Grodziec Zenon Bernacki zapoznał kilkudziesięcioosobową grupę żołnierzy, byłych żołnierzy i ich rodziny z jego historią.
Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich był pokaz rycerski, po którym uczestnicy spotkania mieli okazje dosiąść wierzchowca lub spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Po zwiedzeniu zamku żołnierze obydwu jednostek i ich najbliżsi spotkali się na dziedzińcu by skosztować swojskich potraw. Nastrój pikniku i jego rodzinny charakter, malownicza okolica oraz piękna pogoda gwarantowały dobrą zabawę. Spotkanie, stanowiące jedną z wielu inicjatyw byłych komandosów, realizowanych wspólnie z artylerzystami i pancerniakami w ramach wspólnych porozumień o współpracy, zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Galeria zdjęć

Tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: st. kpr. Marcin Dymała

Współpraca