Orszak Trzech Króli

08.01.2019

Od kilku lat Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando wraz z Władzami Miasta Bolesławieckimi Parafiami organizuje Orszak Trzech Króli. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze ustawiali namioty i miejsca siedzące w celu zabezpieczenia wydawania posiłków.

Przygotowane zostało 1200 porcji grochówki, a także śledzie, ryby, gorąca kawa i herbata. Była także okazja do podsumowań ubiegłorocznych działań Stowarzyszenia i złożenia przez wiceprezesa Bogdana Fiałkowskiego Życzeń Noworocznych wszystkim członkom stowarzyszenia i ich rodzinom 

a także sympatykom i młodzieży wolontariackiej która licznie wspiera nasze działania na rzecz obronności kraju tj.  „Manewrów Sportowo-Obronnych z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych” objętych patronatem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, „VII Zawodów Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych”, „XXIV Mistrzostw Sportowo-Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej”, – to tyko niektóre działania mijającego roku. W rocznicę 100 Lecia Odzyskania Niepodległości stowarzyszenie Commando było współorganizatorem spektaklów „Dla Niepodległej” „Zawsze na Przedzie” które odbyły się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

 

 

Współpraca