Niepodległościowy Wielobój Strzelecki

13.11.2015

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości na terenie Bazy Lotniczej Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej w Stanisławowie koło Złotoryi rozegrano Wielobój Strzelecki i Mały Cross Commando.

Niepodległościowy wielobój Strzelecki 12

Organizatorem przedsięwzięcia była Jednostka Poszukiwawczo – Ratownicza BARYT, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej COMMANDO oraz Wojskowy Klubu Strzelecki Baryt.

Do wieloboju przystąpiło 8 sześcioosobowych drużyn z klas o profilu wojskowym reprezentujących pięć dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w strzelaniu nr 1 z kbk AKMS oraz z karabinków małokalibrowych. Równolegle, w ramach tzw. Małego Cross Commando prowadzony był zespołowy marszobieg z bronią.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu, druga Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, a trzecią lokatą musiała zadowolić się drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy. I do tych szkół powędrowały puchary Prezesa WKS Baryt.

W prowadzonej poza konkursem klasyfikacji indywidualnej, najlepszym wynikiem z 7,62 mm AKMS popisał się Jakub Rugiełło z Zespołu Szkół w Zgorzelcu, uzyskując 47 pkt. On też otrzymał nagrodę specjalną komendanta JPR. Równie zacięta rywalizacja miała miejsce na 3-kilometrowej trasie marszobiegu, gdzie 6-osobowe zespoły, wyposażone w pięć karabinków AKMS i karabin maszynowy PK, uzyskały bardzo dobre wyniki. Drużyna z Rakowic Wielkich zadanie wykonała w rewelacyjnym czasie 16 minut i 22 sek.

Zaledwie o 29 sekund gorszy wynik uzyskali uczniowie z Lubania. Na mecie z rąk wiceprezesa Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 kompanii specjalnej COMMANDO Andrzeja Kobzdy otrzymali pamiątkowe medale. Na apelu kończącym Wielobój miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie proobronnego szkolenia młodzieży pomiędzy Stowarzyszeniem COMMANDO i Dyrekcją Zespołu Szkół Ekonomicznych w Piechowicach. 

Zdjęcia

Współpraca