Najlepsi wrocławscy wolontariusze nagrodzeni

25.03.2019

„Gościem specjalnym Gali był Krzysztof Wiatrowski, pasjonat sportu, społecznik, założyciel Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Krzyś”, członek Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Rozmowę z nim – o niecodziennych wyzwania, niebezpiecznych, trudnych i wymagających wytrzymałościowych sprawdzianów, które są specjalnością Wiatrowskiego i które ten były komandos wykorzystuje do działalności na rzecz potrzebujących – przeprowadził Dominik Golema.

Krzysztof Wiatrowski kiedyś szkolony do walki z innymi, dzisiaj uczy – na przykład na spotkaniach z młodzieżą – jak walczyć z samym sobą. Podkreśla, że bitwa toczy się nie z ciałem i jego granicami fizycznymi, lecz jest to wewnętrzne zmaganie się. Nic dziwnego, że „Wiater”, bo tak jest nazywany, jest zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania.

To również wzorowy mąż i ojciec, w tym syna, który zmaga się z niepełnosprawnością. Dlatego problemy ludzi niepełnosprawnych są mu bardzo bliskie. Wie także, co oznacza być rodzicem, bohaterem „drugiego planu”, który jest odpowiedzialny za swoje dziecko o każdej porze dnia i nocy, od narodzin, a czasem i do śmierci swojego potomka.

Wspaniałą robotę wykonuje także żona Krzysztofa Wiatrowskiego, prowadząc ośrodek dla dzieci z porażeniem mózgowym i służąc pomocą i radą wielu potrzebującym takiego wsparcia.”

Więcej na: https://www.wroclaw.pl/najlepsi-wroclawscy-wolontariusze-nagrodzeni

Współpraca