Nagroda za promocję miasta

24.03.2018

W dniu 22 marca 2018 r. w sali kinowej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się gala wręczenia Nagród Prezydenta za Promocję Miasta Bolesławiec w 2017 r. Nagrody za promocję Bolesławca są wręczane w następujących dziedzinach : nauka,kultura,działalność społeczna,sport oraz nagrody honorowe.

Stowarzyszenie nasze po raz czwarty zostało wyróżnione za promocję miasta Bolesławiec, poprzednio za lata 2010\działalność społeczna\,2012\nagroda honorowa\,2014\działalność społeczna\w tym roku ponownie za działalność społeczną.

Wnioskodawca w swoim wniosku napisał :

Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando prowadzi działalność prospołeczną na terenie miasta Bolesławiec i poza jego granicami. W 2017 r. stowarzyszenie zostało wyróżnione przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Złotą Odznaką Honorową ;Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego; oraz przez Powiat Bolesławiecki tytułem Wolontariusz Roku 2017 w kategorii Organizacja Pozarządowa. Stowarzyszenie jest organizacją angażującą się w działalność charytatywną, edukacyjną, sportową, turystyczną, pielęgnującą etos służby Ojczyźnie. Stowarzyszenie wspólnie z Fundacją Dumni Polską w Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie zorganizowało przedstawienie patriotyczne pt. Zawsze na Przedzie, które nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i w 2018 r. będzie zaprezentowane w całej Polsce.

Współpraca