Militarny piknik dla dzieci

08.06.2015

6 czerwca br. w Bolesławcu odbył się rodzinny piknik z okazji dnia dziecka zorganizowany przez 23 Śląski Pułk Artylerii i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando.

Piękna, słoneczna pogoda oraz moc atrakcji przygotowanych na pikniku z okazji dnia dziecka zapewniły wspaniałą zabawę wszystkim jego uczestnikom. Organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele konkursów sprawnościowych, plastycznych i zabaw integracyjnych. Najmłodsi uczestnicy festynu oblegali dmuchane trampoliny oraz stoiska ze słodyczami. Równocześnie odbywały się konkursy indywidualne i rodzinne, których uczestnicy honorowani byli atrakcyjnymi nagrodami. Konkursu i zabawy prowadziły porucznik Justyna Goguł i starsza szeregowa Iwona Skrobuk – Jadach, które przez cały czas trwania festynu zaskarbiły sobie sympatię dzieci. 

Militarny charakter pikniku podkreślały konkursy strzeleckie. Na mini strzelnicach można było sprawdzić umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz ASG. Żołnierze patrolu rozminowania oprócz prezentacji specjalistycznego wyposażenia  saperskiego, uświadamiali najmłodszych i ich rodziców o zagrożeniach jakie stwarzają niewybuchy oraz zasad postepowania po ich znalezieniu. Całość uzupełniały pokazy i przejażdżka zabytkowym motocyklem BMW R75 z II wojny światowej. 

Były konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, dużo muzyki, tańca i różnych smakołyków. Atmosfera dobrej zabawy udzieliła się również rodzicom, którzy chętnie dołączyli do swoich pociech. Tradycyjnie już w punkcie gastronomicznym można było również skosztować bigosu, wojskowej grochówki oraz potraw z grilla. Był też zimne napoje, które obok „ściany wodnej” cieszyły się dużym powodzeniem z uwagi na  wysoką temperaturę i przysłowiowy „żar lejący się z nieba”.

Piękna pogoda i mnogość atrakcji zgromadziły około 200 uczestników. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem organizatorzy stanęli na wysokości zadania i jak na Dzień Dziecka przystało zapewnili najmłodszym mnóstwo zabawy i radości. Na zakończenie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami ufundowane przez żołnierzy pułku.

 

Zdjęcia i tekst: kpt. Remigiusz Kwieciński

Współpraca