Mikołajki

17.01.2019

12 stycznia w 23 pułku artylerii odbyła się zabawa mikołajkowa. Liczne konkursy, gry i zabawy rodzinne wraz z poczęstunkiem zorganizowali przedstawiciele korpusów podoficerów i szeregowych przy wsparciu Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii

Specjalnej “COMMANDO”.

W natłoku zadań i obowiązków służbowych artylerzyści znaleźli czas na zafundowanie uśmiechu na ustach swoim pociechom oraz integrację rodzin żołnierskich podczas wspólnej zabawy mikołajkowej. Konkursy taneczne i występy wokalne prowadzone przez st. chor. sztab. Rafała Jazłowieckiego i st. szer. Dominika Flinika stymulowały uśmiech na twarzach dzieci, które miały okazję wykazać się zdolnościami tanecznymi i plastycznymi, a także sporym sprytem w czasie licznych konkursów sprawnościowych. Obok zabawy najmłodsi uczyli się udzielania pierwszej pomocy przez ratownika medycznego st. szer. Pawła Ostrowskiego, poznawali sztukę rzeźbienia w arbuzie pod okiem st. kpr. Tomasza Sokołowskiego oraz obejrzeli pokaz elementów walki wręcz w wykonaniu instruktora st. szer. Mateusza Gawury. Wśród innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów były konkursy rysunkowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy wiedzy o tematyce wojskowej, a także symulatory wirtualnej rzeczywistości „Oculus”. Niespełna trzystu uczestników mikołajkowej zabawy po raz kolejny nie rozczarowało się atrakcjami przygotowanymi dla nich przez żołnierzy oraz członków Stowarzyszenia „Commando”.

Dla nieco starszych dzieci komandosi ze Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando” przeprowadzili turniej strzelecki o puchar dowódcy pułku z broni pneumatycznej. Zwycięzcy tego jak i innych konkursów otrzymali puchary i nagrody z rąk zastępcy dowódcy 23 pułku artylerii ppłk Witolda Zawadzkiego ora Wiceprezesa Stowarzyszenia „Commando” st. chor. sztab. rez. Bogdana Fiałkowskiego. Oprócz dobrej muzyki o którą zadbał profesjonalny DJ, a w punktach gastronomicznych można było skosztować grochówki, słodyczy, oraz napojów. Kulminacyjnym punktem zabawy był przyjazd dwóch „Świętych Mikołajów” z dalekiej Laponii, którzy obdarowali wszystkie dzieci prezentami. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem organizatorzy stanęli na wysokości zadania i jak na mikołajkową zabawę przystało zapewnili najmłodszym mnóstwo radości.

 

Współpraca