IV Ogólnopolskie Mistrzostwa sportowo – obronne

05.10.2014

21 września w Bolesławcu zakończyły się IV Mistrzostwa Sportowo – Obronne żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych, a trzy dni wcześniej klas o profilu wojskowym szkół ponadgimnazjalnych.

Po raz czwarty do koszar 23 pułku artylerii w Bolesławcu przyjechały reprezentacje klas wojskowych oraz żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych, by zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych wymagających doskonałej kondycji fizycznej, znajomości zagadnień z zakresu wojskowości, a przede wszystkim umiejętność działania zespołowego. Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO przy wsparciu logistycznym 23 Śląskiego Pułku Artylerii.
Jako pierwsi okazję by zmierzyć się o miano najlepszych mieli uczniowie klas profilowanych wojskowo. Po inauguracji zawodów w dniu 15 września przez dowódcę bolesławieckich artylerzystów pułkownika Andrzeja Lorenca i Wiceprezesa Stowarzyszenia Bogdana Fiałkowskiego rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 20 zespołów męskich i 11 żeńskich z terenu całego kraju, w sumie blisko 200 uczniów. Podczas trzydniowych mistrzostw rozegranych na obiektach szkoleniowych bolesławieckiej jednostki drużyny rywalizowały w marszobiegu na dystansie pięciu kilometrów (w trakcie którego musiały zrealizować szereg zadań sprawnościowych, takich jak rzut granatem do celu, transport rannego, pokonanie toru sprawnościowego czy strzelanie z broni pneumatycznej), w ośrodku sprawności fizycznej oraz sztafecie pływackiej. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników zawodów wszechstronnego przygotowania i żelaznej kondycji. Co jednak najważniejsze, nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji i solidnej dawki emocji. Zawody zakończyła uroczysta zbiórka, na której nagrodzono zwycięskie reprezentacje pucharami, dyplomami uznania oraz nagrodami rzeczowymi.
Od 19 do 21 września rywalizowali żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Do udziału w mistrzostwach przystąpiło 48 mężczyzn i 4 kobiety, którzy zmierzyli się na torze pływackim, w ośrodku sprawności fizycznej, strzelnicy garnizonowej, rzutni granatem oraz pięciokilometrowej trasie marszobiegu. W trakcie tej ostatniej konkurencji musieli m.in. przenieść skrzynki z amunicją, rozłożyć i złożyć broń w normach czasowych, pokonać tor przeszkód oraz przenieść zasobnik towarowy ZT – 30L). Uroczyste podsumowanie mistrzostw odbyło się 21 września. W czasie zbiórki podsumowującej żołnierskie zmagania zwycięzców uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali ponadto od Stowarzyszenia COMMANDO upominki i nagrody pocieszenia. Mistrzostwa sportowo-obronne zorganizowane stanowiło zadanie zlecone przez Ministerstwo Obrony Narodowej i było przez nie finansowane.

W klasyfikacji generalnej najlepsze wyniki uzyskali:

Mistrzostwa sportowo – obronne żołnierzy NSR
KLASYFIKACJA KOBIET:
• 1 miejsce – szer. Karolina KAZIMIERCZUK
• 2 miejsce – szer. Renata ŁAWNICZAK – BORKOWICZ
• 3 miejsce – szer. Sandra GARNEK

KLASYFIKACJA MĘŻCZYZN:
• 1 miejsce – szer. Paweł ANDRZEJEWSKI .
• 2 miejsce – szer. Wojciech KOIS
• 3 miejsce – szer. Przemysław WARTA
Mistrzostwa sportowo – obronne klas o profilu wojskowym

DRUŻYNY DZIEWCZĄT:
• 1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu
• 2 miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich
• 3 miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. A. Kamińskiego w Lubomierzu

DRUŻYNY CHŁOPCÓW:
• 1 miejsce – Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu
• 2 miejsce – Zespół Szkół Niepublicznych im. J. Szatowskiego w Janowcu Wielkopolskim
• 3 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

GALERIA

Współpraca