Fundacja Pomoc dla Weterana

02.08.2021
24 lipca 2021r w Łodzi na Pasażu Schillera i ulicy Piotrowskiej, Fundacja Pomoc Dla Weterana zorganizowała Piknik Charytatywny.
Celem pikniku była zbiorka środków dla Powstańców Warszawskich oraz obchody 598 urodzin miasta Łódź.
Zaproszenie do aktywnego uczestnictwa otrzymało również nasze Stowarzyszenie.
 
       Wpisując się w program uczestnictwa i obchodów delegacja 62 w osobach Krzysztof Wiatrowski, Arkadiusz Korba, Andrzej Sotomski i Eugeniusz Miciak zaprezentowali dynamiczny udział w imprezie.
Na apel st.kpr. rez. Krzysztofa Wiatrowskiego „Wiatra” jako wyzwania, zgłosili się zawodnicy do morderczego Chellengu HERO 44,w konkurencji AMRP tzn. 63 serie pompek i przysiadów na znak 63 dni trwania Powstania Warszawskiego. Bezlitosne pompowanie miało trwać dopóki nie odpadnie ostatni zawodnik – ” do białej kości”. Trwało to 2:14:31 sek , w tym czasie „Wiater” wraz z ostatnim zawodnikiem zrobił 1615 pompek i 1615 przysiadów i wszystko po to aby chociaż w części swoim dokonaniem uświęcić trud Powstańców Warszawskich i ich wole walki dla przyszłych pokoleń.
   
          Spotkanie z żywa historią, bohaterami Powstańcami, z młodymi ludźmi tamtych czasów ,teraz  po wielu latach od tamtych wydarzeń zostawia nam obowiązek troszczenia się o pamięć tych poległych i tych jeszcze żywych Powstańców Warszawskich.
W bezpośredniej rozmowie z „Sosenką”, czyli Zofią Czekalską dowiedzieliśmy się jak w jej domu organizowało się zgrupowanie „Chrobry II”, jak od razu odpowiedziała na wezwanie do walki, gdy tylko pojawiła się okazja.
Ta przemiła osoba, mimo tak trudnych przeżyć pozostaje energicznym, pełnym woli trwania człowiekiem.
Żartując, „Sosenka” powiedziała ze mimo swoich 98 lat to z komandosami 62KS Commando, gdyby była okazja, poszłaby jeszcze na wesele potańczyć.
 
 
Uczestnicy Pikniku a zwłaszcza najmłodsi, chętnie i z ciekawością uczyli się węzłów ratowniczych, poprawne ich wiązanie nagradzane było wizerunkiem Wojsk Specjalnych.
Podczas tych zmagań było dużo śmiechu i zabawy a szczególnie wśród  dorosłych którzy wystartowali w konkurencji „chodzenia zmylające komandosów”, o kubek Wojsk Specjalnych.
 
           Dziękujemy Fundacji Pomoc Dla Weterana za zaproszenie na tą prestiżową imprezę, podczas której mogliśmy chociaż w części zaprezentować mieszkańcom Łodzi, historie 62 Kompani Specjalnej Commando a tym samym pomoc w charytatywnej zbiórce. 

ZDJĘCIA

Współpraca