12.06.2022

 

Święto 62 Kompanii Specjalnej oraz XV-lecie Wojsk Specjalnych odbędzie się 3 września w Bolesławcu w godzinach 11-16 przy ulicy Spacerowej 24. Zapraszamy wszystkich miłośników tematyki militarnej na przeżycie niemałej przygody. Na wydarzeniu zapowiedziały obecność wszystkie jednostki specjalne Wojska Polskiego, które będą prezentować wyposażenie indywidualne oraz zespołowe, sprzęt jezdny, spadochronowy i pływający.

Na całe wydarzenie składać się będzie szereg różnorodnych atrakcji począwszy od wysiłku fizycznego po pokazy i zajęcia na punktach ćwiczebno-informacyjnych.

Równo o godzinie 11:00 wraz z wystrzałem armaty rozpocznie się jeden z ważniejszych punktów programu- VII Bieg CROSS COMMANDO O STATUETKĘ BRUNATNEGO NIEDŹWIEDZIA, przeznaczony głównie dla klas mundurowych, żołnierzy WP i żołnierzy USA, ale przede wszystkim dla pasjonatów treningów wytrzymałościowych. Warto podkreślić, że pojawią się specjalne wyróżnienia i upominki dla uczestników, którzy pokażą siłę charakteru i pokonają trasę z zorganizowanym samodzielnie utrudnieniem (np. dodatkowe obciążenie, stroje snajperskie, OP1, maski). Więcej szczegółowych informacji na temat biegu można znaleźć na stronie 62 KS, lub pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/1DQeDXhzt4yy5xfYfnz3Dcn_ZDiexViKVE1ullXwQNg/edit?usp=sharing

Jednak to nie jedyna fizyczna forma rozrywki. Moc trakcji zapewnią różne punkty sprawnościowe m.in. punkt rzucania nożem i samoobrony.

Dodatkowo warto podkreślić, że obecna będzie grupa rekonstrukcyjna 62 Kompanii Specjalnej oraz grupa rekonstrukcji historycznych- 1 Samodzielna Kompania Commando, która umożliwi zobaczenie historycznego wyposażenia, wykorzystywanego do walki podczas II Wojny Światowej. Jednak dla miłośników historii pojawi się także możliwość zobaczenia kolekcji noży szturmowych i odznak sił specjalnych z całego Świata. Liczne stoiska z umundurowaniem, indywidualnym wyposażeniem militarnym to nie ostatnie punkty programu. Nie zabraknie atrakcji dla każdego, bez względu na wiek. Dla najmłodszych zostaną zorganizowane punkty, na których będą realizowali różne zadania sprawnościowe oraz będą mogli nauczyć się i wziąć udział w zawodach ładowania magazynków. Na niebie pojawią się piloci w śmigłowcach z 7 skrzydła eskadry wraz ze skoczkami spadochronowymi oraz komandosami prezentującymi techniki linowe.

W punktach informacyjnych przybyłych jednostek będzie można uzyskać różne informacje o specjalnościach i charakterystyce pracy w Polskich Siłach Specjalnych. Dodatkowo poruszane będą zagadnienia takie jak: strzelectwo wyborowe, J-TAC, skoki spadochronowe, medycyna pola walki oraz manualna praca na broni krótkiej i długiej.

Swoją obecność zapowiada również Zachar w towarzystwie Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. W związku z czym pojawi się możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania związane z selekcją oraz służbą w Wojskach Specjalnych.

Nie zabraknie przyjemności dla miłośników książek i militarnych historii z prawdziwego zdarzenia. Można spodziewać się obecności ikon takich jak Naval oraz Wujo.

Dużą atrakcją będzie pojawienie się firm Direct Action oraz Helikon-Tex, a także polskiego przedstawiciela Accuracy International, produkującego najlepsze karabiny precyzyjne (wyborowe), które wchodzą w skład wyposażenia czołowych jednostek na całym Świecie.

Nad bezpieczeństwem przebiegu wydarzenia będą czuwać ratownicy z Jednostki Poszukiwawczo- Ratowniczej BARYT, pod okiem komendanta st. sierż. Jana Kuska.

Nie zabraknie również bohaterów drugiego planu, bez których wiele krajowych imprez o tematyce militarnej nie miałoby miejsca, oczywiście mowa tu o Fundacji „Pomoc dla Weterana” oraz Fundacji „Wspieram Cicho i Skutecznie”.

Czekamy na Was.

Zapraszamy!

 

 

Współpraca